Vimeo Twitter Youtube Facebook
Su Jeti Makinesi

SU JETİ ÇALIŞMA SİSTEMİ - (3 EKSEN - 5 EKSEN)


Çeşme suyu arıtma ve yumuşatma sisteminden geçerek yüksek basınç pompasına alçak basınç olarak gelir ; hidrolik sistemin yardımıyla sıkıştırılarak yüksek basınç elde edilir.
Yüksek basınç pompasından, yüksek basınç boruları ile basınçlı su CNC tezgahta Z eksenine bağlı kesme kafasına aktarılmaktadır.

Abrasiv tankından 2 bar hava ile basılan abrasiv kum saatine gelir; dakikada ki akış miktarını CNC de bulunan potansiyometre yardımıyla sağlanır.Abrasiv tankından gelen kum, kesme kafasında yüksek basınçlı suyla karışım odasında buluşarak nozuldan beraber çıkarak kesme işlemi gerçekleşir.

0,1 mm den 200 mm ye kadar dünyadaki her çeşit materyalleri; yakmadan, çapaksız, moleküler yapısını bozmadan soğuk kesim özelliği ile sağlıklı bir şekilde kesim yapılır. Özellikle talaşlı imalat yapmadan hassas kesme işlemini yaparak malzemeyi direkt montaj yapabilir ürün olarak alabilirsiniz.

MAVİJET yüksek basınç pompası ''sürekli 4000 bar'' üreten performansıyla, yüksek kesim hızı ve kalitesi sağlamaktadır.Materyallerin yumuşaklığına, sertliğine, kalınlığına ve özelliğine göre ''1000 bar dan, 4000 bar a'' kadar değişebilen basınç özelliği ile kolay kullanım sağlamaktadır.Elektronik olarak malzemenin özelliğine göre sadece yüksek basınç pompasındaki dokunmatik ekranına yazarak ayarlanabilmektedir.
MAVİJET CNC tezgahının ''mukavemetli 11 tonluk konstrüksiyonuyla'' vibrasyon yapmaması kesim hızlarını ve hassasiyetini oluşturan faktörlerdir.Rijit özelliği 0,01mm hassasiyetle kesim yapılmasını sağlar.

MAVİJET'in hedefleri yüksek basınç pompasındaki gücümüzle dünya markası olup cnc üreticilerine vizyonumuzu, müşteri hizmet politikamızı, yedek parça stoklarımızla, servis hızımızı ve bilgimizi aktararak yüksek basınç pompası satmaktır.
MJT-P4000 - 37KW_ 4000 BAR POMPA

MJT-P4000 - 37KW_ 4000 BAR POMPA

Sürekli 4000 bar kesme basıncı, Dijital ayarlı, 120lt/dk pompa debisi ile hızlı ve pürüzsüz kesim sağlar


Köprü Tipi CNC Tezgahı

Köprü Tipi CNC Tezgahı

Mavijet Su jeti kesim tezgahı 3 ve 5 eksende kesim imkanı tanıyan 1000mm ile 6000mm uzunluk 1000mm ile 3000mm genişlik ebatlarında üretilir.


Kum Tankı

Kum Tankı

İşletme basıncı 2 bardır. Pasometre ile CNC üniteden ayarlanabilir.


Kesme Kafası

Kesme Kafası

Kesme kafası genellikle robot kolu üzerinde monte edilir. 3 Boyutlu (3D) ve 5 boyutlu (5D) su jeti ile kesim teknolojisi endüstriyel robotlar ve robotik teknolojisinin büyümesinde kullanılmaktadır. En değişken çevre koşullarında en azami esneklik sağlar.


Kum Saati

Kum Saati

3 Axis ve 5 axis su jetlerinde, kum saati robot kolu üzerinde bulunur.

Sektörel ihtiyaçları göz önünde bulundurarak tasarımını gerçekleştirdiğimiz, çok karmaşık şekilleri yapısal olarak birbirinden çok farklı materyaller üzerinde kesim yüzeylerinde deformasyona neden olmadan uygulayabilen robotlu sistem 3 eksenli ve 5 eksenli su jeti imalatı yapmaktayız. (3-5 Axis Waterjet)

5500 Bar da test edilen Mavijet yüksek basınç pompası 4000 Bar seviyesinde sınırlandırılmıştır.

Mavijet 3D ve 5D su jeti ile kesilen materyallerin yüzey kaliteleri ve kesim hızları su jeti teknolojisi ile ilgili olan ve olmayan herkesin mutlak beğenisini kazanmıştır.

Adres

Alaaddinbey Mah. İzmiryolu Cad. No:305/J
Nilüfer / BURSA
Tel: +90 224 482 40 21
Faks: +90 224 482 40 22
mustafaozkan@maviformmetal.com.tr