Loading...

KURUMSAL HİKAYE

38 yıllık deneyimi ile Mustafa Özkan tarafından, otomobil sektörüne yönelik kalıp, fikstür, özel amaçlı talaşlı imalat parçaları ve işe özel makineları üretmek üzere, Bursa’da kurulmuştur.

İlerleyen süreçte TÜBİTAK destekli ARGE Projesi kapsamında Türkiye’de ilk defa Su Jeti Yüksek Basınç Pompası geliştirilerek yazılımı dahil olmak üzere yerli Su Jeti CNC makinesı ile beraber satışa sunulmuştur.  Hem yurt içinde, hem de yurt dışında olmak üzere patentleri alınmış, MAVİJET markası altında pazarlanmaya başlanmıştır.

Takip eden yıllarda müşteri istek ve eğilimlerine paralel olarak ürün geliştirme süreci devam etmiş, 3 Eksen CNC Su Jeti teknolojisine ilave olarak;  Çift Kafa Su jeti,3 Boyutlu 5 Eksen Su Jeti Teknolojisi yanında, 6 Eksen Divizörlü Boru Kesme Su Jeti Teknolojisi de geliştirilmiştir. Böylelikle metal endüstrisine yönelik tüm ihtiyaçlar karşılanır hale gelmiştir.

En son 5 ve 6 eksen köprü tipi CNC Freze tezgahı Ar-ge çalışmaları tamamlanarak satışa sunulmuştur.

Makinalarımız, Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Afrika, Ortadoğu ve Rusya, Uzakdoğu ve Okyanusya’da,  Taş, Seramik, Mermer, Cam, Saç Metal, Paslanmaz, Titanyum, Alüminyum, Bakır, Bronz gibi hammadde malzemelerinin kesimlerinde, İnşaat ve Dekorasyon, Makine, Ağaç İşleme ve Kauçuk, Cam, Gıda, Savunma, Uzay ve Havacılık, Otomobil Sanayi Sektörlerinde, kullanılmaktadır.

Müşteri talepleri üzerine petrol boru hatlarının büyük çaplı boruları kesmek için 500 mm çapında 6 metre metal boru kesimi için sürücülü su jeti makinesi üretilmiştir.

Uluslararası ihalelerle müşteriye özel gerçekleştirilen projeler kapsamında Çift Kafalı Matkaplı CNC Su Jeti Makinamız, İsviçre CERN (Avrupa Nükleer Araştırma Kurumu) Bilim Merkezinde aktif olarak hizmet vermektedir. Aynı şekilde yine bir proje makinesı, 6x12 metre   3 boyutlu 5 Eksen Matkaplı (Kum Temizlemeli ve Su Geri dönüşüm Sistemli) Su Jeti Makinamız, Pakistan’da devreye alınmıştır.

Son dönemlerde tersanelerde kullanılmak üzere Su Jeti Boya Kazıma Sistemleri üzerine yapılan ARGE çalışmaları tamamlanmış sunuma hazır hale getirilmiştir.

 • İletişim

 • Büyük Balıklı Mah.
  Büyük Balıklı Cad. No.160/1
  Nilüfer / Bursa
  Tel: +90 224 482 40 21
  Fax: +90 224 482 40 22
 • E-BÜLTEN

 • Bizden haberdar olmak için e-posta listemize kayıt olun.

 • SOSYAL MEDYA

 • Mavijet Su Jeti - Facebook Mavijet Su Jeti - Twitter Mavijet Su Jeti - Youtube